Sobota, 20. dubna 2024, svátek slaví Marcela
Chotusice - AFK Bratčice

V předposledním kole jsme se vydali k favoritovi a zároveň vedoucímu celku celé soutěže - týmu Chotusic. Taktika před utkáním byla jasná - zabezpečená obrana a pokusit se o rychlé protiútoky.

Utkání začalo ve 14:00 hod. za hvizdu rozhodčího Sojky. Jako první zahrozili hosté, ale střela Václava Říhy mířila vysoko nad bránu domácích. Ve 3. min. odpověděli domácí a to hned gólově. Po centru se nepříliš prudkou hlavičkou prosadil Jiroušek. Domácí byli fotbalovější a dobře kombinovali. Ve 13. min. přišly střely hostů a to nejprve Lukáše Dvořáka a poté Jakuba Havránka. Obě bohužel vedle.

Ve 20. min. si hosté přidělali starosti špatnou rozehrávkou, čehož využili domácí a Goliáš přesnou střelou k tyči zvýšil vedení Chotusic. Ještě hůře bylo ve 25. min., kdy centr domácího záložníka prolétl hranící pokutového území Bratčic až k Jirouškovi, který se střelou z voleje perfektně trefil pod břevno a zvýšil tak náskok Chotusic na 3:0.

Domácí pokračovali v tlaku a v 31. min. měli další šance, které zmařil Tomáš Trekoval v brance hostů. Naději pro Traverzu přinesla 31. min., kdy se hráči po pěkné kombinaci dostali až k vápnu domácích a Václav Říha se protlačil k zakončení. Tváří v tvář brankáři se nemýlil. Ještě veseleji bylo ve 43. min. Do brejku se dostal Pavel Javůrek a střelou podle brankáře snížil náskok domácích na rozdíl jediné branky. Tak také skončil první poločas.

Hlavně nezaspat začátek druhého poločasu. S tím vstupovali hráči AFK do druhé části zápasu. Ve 47. min. zahrávali hosté rohový kop. Míč propadl na zadní tyč, kde si jej domácí rozehráli a hnali se do brejku. Po centru z levé strany hráči Chotusic zvýšili svůj náskok opět na rozdíl dvou branek. Bratčice se snažily snížit náskok soupeře, ale ten jim to nijak neulehčoval, ba naopak. Jediná větší šance hostů přišla po stříleném centru Václava Říhy na zadní tyč, kam si zabíhal Martin Kaňka. Tomu však chybělo pár centimetrů, aby míč uklidil do prázdné brány.

Jestliže se diváci do této chvíle fotbalově bavili, od tohoto okamžiku trpěli. Domácí se již nehrnuli do útoku a hosté začali komentovat výroky rozhodčího a zcela vypadli z tempa zápasu. V 70. min. nahradil zraněného Honzu Čapka Kuba Ronovský. Jediné ohrožení branek bylo po standardních situací, ale ani jedno mužstvo je nevyužilo. V 84. min. vystřídal Martina Kaňku Lukáš Volf. Gólové šance se objevily až v samém závěru a to na straně domácích. Tomáš Trekoval však skvělými zákroky nedovolil soupeři vstřelit pátý gól.

V posledním podzimním utkání v sobotu od 13:30 hod. přivítáme Paběnice B. Na utkání zveme všechny příznivce AFK.

Očima trenéra J. Doležal

„Věděl jsem o herní kvalitě a síle hráčů Chotusic, proto jsem přizpůsobil i taktiku našeho týmu. Hráli jsme na dva defenzívní štíty a jednoho útočníka. Ani to nám však nepomohlo.

Opět špatný začátek, což se už stává naším zvykem. Dvě chyby a jedna krásná střela a po 20min. prohráváme 3:0. Do přestávky se nám však podařilo zápas zdramatizovat a snížili jsme na 3:2. O přestávce jsem hráče upozorňoval, aby nezaspali úvod druhé půle, ovšem marně a prohráváme 4:2. Na tento gól jsme již nedokázali odpovědět. Hra byla rozkouskovaná neustálými diskuzemi nad výroky rozhodčího, což nás ovlivnilo ve výkonu.“

Jaroslav Doležal

Vytvořeno: 11.11.2013, 21:23

4:2 (3:2)
J. Čapek O. Čapek L. Dvořák J. Fendrych J. Havránek P. Javůrek M. Kaňka A. Kotrba V. Říha T. Trekoval R. Uhlíř
Bílé Podolí B - Vrdy B 1:7 (0:5)
Chotusice B - Uhlířské Janovice B 1:3 (1:1)
Žlebské Chvalovice - Suchdol B 0:2 (0:0)
Upozornění!
  • Trénink: pátek 16:30
zápas
14. kolo - Muži AFK Bratčice - Horní Bučice 2:1 (1:0) (So) 13.4.2024 - 17:00 hod.
21. kolo - Muži Bílé Podolí B - AFK Bratčice (Ne) 21.4.2024 - 17:00 hod., což je